O mě a o projektu

Jmenuji se Andrej Lukonchik a jsem úplně normální chlap. Alespoň si to myslím 🙂

Pracuji už mnoho let v korporátu a aby mě to ještě víc bavilo, začal jsem pracovat s lidmi, jako kouč a kineziolog, pořádám workshopy, školím respektující a efektivní komunikaci a odolnost vůči stresu. Vloni (2017) jsem dokonce absolvoval kurz pro instruktory Výchovy bez poražených, od Thomase Gordona.

Mám úžasnou rodinu! Ženil jsem se v 95-tém, takže si umíte spočítat, kolik roků už jsem šťastně ženatý 🙂 Máme spolu báječného syna Daniela, kterému jsme dopřáli něco, co v České Republice není úplně běžné.

Daniel totiž nechodí do školy už od konce první třídy a je v domácím vzdělávání.

Věnuje se mu moje žena Eliška a já mám roli pozorovatele. Podotýkám, že Daniel jde letos (2018) do sedmé…

Tyhle stránky jsem založil proto, abych tady mohl sdílet své zkušenosti s domácím vzděláváním z pozice otce, navíc z pozice otce, který se vzdělávání svého nevěnuje.

Mým cílem je poskytnout především tatínkům, kteří svým dětem chtěji dopřát jiný přístup ve vzdělávání, než jaký je ve státním systému.

Maminky mají většinou jasno daleko rychleji, ale pro nás chlapi, ruku na srdce, je daleko těžší se rozhodnout pro takový krok. Máme většinou spousty otázek a určitý strach z toho, jestli to bude či vůbec může fungovat.

Chci, aby si tady i maminky přišly na své, takže vítejte!

Nechci nikomu radit, ani vám vykládat, co je pro vaše dítě nejlepší. Přeju si vám poskytnout jen fakta a vlastní zkušenost a vy si s tím už můžete naložit jak potřebujete.

Věřte tomu, že pokud máte k domácímu vzdělávání otázky, my jsme je měli také. Měli jsme také obavy a nejen jednou, jestli našemu Danielovi dokážeme předat to, co se má naučit, jestli nebude sociálně izolovaný, jestli se mu pak podaří začlenit, až půjde třeba na střední a jestli to vůbec dokážeme ustát finančně… Zkrátka není to úplně jednoduchá cesta.

Přesto přátelé, kdybych se měl rozhodovat znova, neváhal bych a udělal tu stejnou volbu.

Na Facebooku najdete moji stránku se stejným názvem, stejně tak na youtube můj kanál. Chcete-li, komentujte, pište na email či přes messenger.

Tohle téma mě baví, takže jsem otevřený diskuzi, konzultacím i nápadům!